Oficjalne otwarcie KLUBU SENIORA

Autor: 
A.Majewska

Wczoraj (29.01.2020 r.), Burmistrz Lubska Janusz Dudojć oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, w towarzystwie zaproszonych gości oficjalnie otworzyli Klub Seniora w Lubsku. Symboliczne przecięcie wstęgi daje nowy początek miejscu, które będzie realizować szerokie potrzeby seniorów w naszej gminie. Wojewoda Lubuski chwaląc postawę władz Lubska, za podjęcie inicjatywy w kierunku powstania miejsca dla seniorów, podkreślił ważną rolę najstarszego pokolenia w życiu społecznym.

Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, jednym słowem powodu dla którego warto żyć!

Między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020, realizowanego przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

W ramach dofinansowania Gmina Lubsko otrzymała 145 354,33 zł (co stanowiło ok. 68% szacowanych kosztów inwestycji). Przystąpienie do programu dało możliwość wykonania remontu części pomieszczeń na parterze budynku przy Al. Wojska Polskiego 2a (wcześniej USC), oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Jest to dobry początek przywrócenia nieruchomości do czasów jej świetności. Zarówno lokalizacja budynku, powierzchnia, jak i brak barier architektonicznych na parterze sprawiają, że idealnie nadaje się on do wykorzystania dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Klubie dostępna jest sala ogólna z wygodnymi fotelami, oraz miejscem gdzie można grać w gry, rozwijać pasje podczas zajęć rękodzielniczych, plastycznych czy muzycznych, skorzystać z porad specjalistów wielu dziedzin, spotykać się i porozmawiać lub po prostu spędzić miło czas.

Do dyspozycji seniorów jest kuchnia z wyposażeniem, w której będą odbywać się warsztaty kulinarne, prozdrowotne czy porady dietetyka, sala gimnastyczna wyposażona w drabinki, ławki, maty, piłki do ćwiczeń, poprawiające sprawność ruchową i zachęcające do aktywności, również pod okiem specjalisty. Klub dysponuje zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózku.

Organizowane będą zajęcia ruchowe, kulturalne, rekreacyjne (np. warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, inne; poradnictwo prawne, zdrowotne, itp.; planowane są uroczystości okolicznościowe, spotkania integracyjne, wyjścia do kina, do kręgielni, lokalne wycieczki, spacery, itp.). Klub Senior+ działać będzie 4 dni w tygodniu 5 godzin dziennie (od poniedziałku do czwartku od godziny 9:00 do godziny 14:00), w związku z tym lokal będzie również do dyspozycji stowarzyszeń i organizacji, które będą miały miejsce do spotkań w ramach własnej działalności.

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl