Podpisanie umowy partnerskiej z Masny (Francja)

Herb miasta Masny

Na zaproszenie Pani  Paulette Gauthiez–  Burmistrza Masny (Francja) delegacja naszej Gminy  z Burmistrzem Lubska – Lechem Jurkowskim na czele, uczestniczyła w obchodach „Dni Masny”.  W dniu 16  czerwca uroczystości rozpoczęły się  oficjalnym przywitaniem Polskiej delegacji przed ratuszem,  w trakcie którego  odegrano hymny państwowe i hejnał Lubska. Następnie przedstawiciele Lubska i Masny oraz zaproszeni goście przeszli do siedziby władz miejskich, gdzie odbyło się oficjalne podpisanie umowy o współpracy partnerskiej między naszymi gminami. Ceremonii tej towarzyszyły okolicznościowe przemówienia włodarzy  Lubska i Masny oraz Pana Henryka Dudzińskiego – Konsula Honorowego RP we  Francji.  Burmistrz Lech Jurkowski  powiedział w swoim przemówieniu między innymi: „Przystępujemy do podpisania tego aktu z wiarą i nadzieją, że dzięki niemu wspólnie otwieramy nowe drzwi dla rozwoju naszych społeczności, stwarzamy możliwości wymiany doświadczeń między naszymi jednostkami, stowarzyszeniami i mieszkańcami. (…)uważam, że podpisując dzisiejszą umowę wpisujemy się w karty pięknej historii współpracy Polsko-Francuskiej i stwarzamy nowe możliwości rozwoju i współpracy naszym mieszkańcom – obywatelom Unii Europejskiej.”

Następnie delegacje udały się na cmentarz komunalny, gdzie z przedstawicieli polonii francuskiej i władz sąsiednich gmin uczciły pamięć polskiego oficera Armii Krajowej, kapitana Władysława Ważnego – pseudonim „Tygrys”, który zginął  w okolicach Masny w 1944 roku walcząc za wolność Polski i Francji.

Dalsza część wizyty lubskiej delegacji była ściśle związana z obchodami „Dni Masny”,  w trakcie których przeprowadzono kwalifikacje do programu „Voice of France” oraz odbył się wielki korowód ulicami całego miasta. Burmistrz  Lubska przekazał okolicznościowe prezenty z pamiątkami z Lubska zwycięzcom kwalifikacji w kategorii - młodzież oraz - osoby dorosłe. W dniu następnym cała delegacja naszej gminy wzięła udział w uroczystym korowodzie ulicami Masny. Pobyt stał się dobrą okazją do poznania partnerskiej gminy i jej historii oraz do wielu życzliwych i otwartych rozmów z przedstawicielami miejscowej polonii i mieszkańcami Masny  odnośnie możliwości współpracy  między naszymi samorządami.  Zapraszamy do fotorelacji z naszego pobytu.

Opr. H.Dybka

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl